Get Adobe Flash player

adop

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji ADOPCJA SERCA. Naszym podopiecznym  został pięcioletni chłopiec Shalom z Rwandy. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy choć w części odzyska radość dzieciństwa. 

Shalom jest wychowywany tylko przez matkę, która pracuje w polu u innych ludzi, by zarobić na utrzymanie siebie i syna. Chłopiec często jest głodny. Rodziną opiekują się siostry zakonne ze  zgromadzenia Sióstr od Aniołów w Rwandzie. Wystarczy 13 euros miesięcznie ( ok. 60,00),  by Shalom otrzymał opiekę  medyczną, szkolną, żywieniową oraz wsparcie psychiczne. Dla nas to niewiele, a jemu może uratować życie.

 

img_20181030_123612img_20181030_123542img_20181030_124549

Uczniowie klasy I spotkali się z panem Julianem Tuwimem i jego wierszami. Odbył się konkurs recytatorski i konkurs znajomości twórczości tego poety. Dla najlepszych uczestników były nagrody i dyplomy.

p6190010

Na zakończenie roku szkolnego czytelnicy z klasy II, III i IV przedstawili historię Śnieżki i siedmiu krasnoludków wg baśni braci Grimm.

Więcej…

Nasza biblioteka włączyła się do ogólnopolskiej akcji promocji czytania NOC BIBLIOTEK. Hasło tegorocznej nocy „RzeczpospoCzyta”  nawiązywało do  stulecia obchodów niepodległości.

Więcej…

 nprczBiblioteka szkolna wzbogaciła się o 205 pięknych pozycji książkowych zakupionych w ramach dotacji z MEN ( kwota 3100 zł). W zakupie uwzględniono propozycje uczniów, a także nowy kanon lektur dla szkoły ośmioklasowej . Każdy uczeń z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Więcej…

Więcej artykułów…