Get Adobe Flash player

Kilka dni temu otrzymaliśmy kolejny list z Afryki od naszego podopiecznego Shaloma. Siostry misjonarki napisały list w imieniu chłopca i jego mamy. Shalom czuje się dobrze, jest zdrowy, chodzi już do pierwszej klasy i dobrze sobie radzi. W Afryce też panuje epidemia. Mieszkańcy nie noszą masek, rękawiczek, bo ich na nie, nie stać. Mydło to w Afryce wielki rarytas, a wody brakuje nawet do picia.

pobrane

W ramach konkursu Wielka Liga Czytelników przygotowywaliśmy przedstawienie pt. "Legendy kolbuszowskie". Chcieliśmy Wam zaprezentować legendę o założeniu Dzikowca i legendę o Madonnie z Puszczy z Ostrów Tuszowskich. Po powrocie do szkoły wrócimy do prób i zaprosimy wszystkich do szkolnego teatru. Póki co, mam dla Was inną propozycję. Do tej pory nikt nie napisał legendy o założeniu naszego Mechowca. Jak mówi stare powiedzenie "Cudze chwalicie, swego nie znacie...".
Zapraszam więc całe rodziny do udziału w konkursie literackim pt. "Rodzinna legenda o założeniu wsi Mechowiec".
Czekam na Wasze prace do 20 maja 2020. Wszystkie legendy zostaną nagrodzone i wydane w formie gazetki o Mechowcu. Przysyłajcie je na mój adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Czekam na piękne opowieści o początkach naszej rodzinnej miejscowości.
W załączniku podaję kilka informacji o Mechowcu, które można wykorzystać przy wymyślaniu legendy.
Pozdrawiam, I. Blat

W lutym tego roku nasz podopieczny z ADOPCJI SERCA obchodził siódme urodziny. W tym tygodniu otrzymaliśmy pierwszy list z Afryki z wiadomościami o chłopcu. Oczywiście list napisała po francusku siostra misjonarka, a dyktowała mama Shaloma. List szedł do Polski bardzo długo, bo od października 2019. Mama chłopca donosi, że on czuje się dobrze, przestał chorować. Bawi się, lepiąc domki z gliny i śmieszne samochodziki. Nie jest już taki nieśmiały, dorasta. Prawdopodobnie od stycznia 2020 zacznie chodzić do szkoły.

Wyobraźcie sobie, jakie szczęśliwe byłyby afrykańskie dzieci, gdyby mogły się uczyć zdalnie, tak jak Wy teraz. To na pewno rozwiązałoby  problem analfabetyzmu w Afryce. Nie narzekajcie więc na szkołę, na nauczycieli, że za dużo zadają, tylko sumiennie pracujcie :)

list z afryki

5 marca uczniowie klasy I zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W czasie uroczystości pierwszoklasiści zostali przepytani ze znajomości alfabetu, biblioteki i bajkowych postaci. Egzamin na czytelnika biblioteki przeprowadziły krasnoludki z kl. II. Wszyscy zdali celująco! Życzymy im fascynujących spotkań z książką!

p3030007p3030001p3030009

Shalom, nasz podopieczny z ADOPCJI SERCA, 20 lutego kończy 7 lat. Z tej okazji przygotowaliśmy dla niego kartki z życzeniami urodzinowymi. W bibliotece szkolnej odbył się też kiermasz, z którego dochód przeznaczony został na pomoc dla Shaloma. Uzbieraliśmy 435 zł. Dodatkowo Samorząd Szkolny przekazał na ten cel 125 zł. Kwota 560zł zapewni chłopcu godne życie przez następne 8 miesięcy; do końca roku 2020.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

p2040004p2040007p2040002p2040001p2090002

Więcej artykułów…